Autor:  2020-06-17

Zmarł Antoni Bąk

(0 głosów)

Antoni Bąk
18.07.1948 – 13.06.2020


W dniu 13.06.2020 r. odszedł po ciężkiej chorobie Antoni Bąk - członek zwyczajny Speleoklubu Warszawskiego (nr znaczka 101), wiceprezes Zarządu SW w latach 1975-1978, następnie do 1981 – prezes.

Działał w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Był doskonałym organizatorem, kierownikiem lub uczestnikiem licznych, uwieńczonych znacznymi odkryciami, wypraw eksploracyjnych do jaskiń masywu Tennengebirge (Austria), jaskiń Szwajcarii, a przede wszystkim jaskiń tatrzańskich. W 1981 r. zainicjował powstanie Zespołu Prac Podwodnych i Wysokościowych Speleoklubu Warszawskiego i kierował jego częścią wysokościową. Był też płetwonurkiem (należał do WKP), nurkował w Jaskini Śnieżnej i Kasprowej Niżniej.


Antoni ukończył Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i przez pewien czas pracował w Instytucie Jądrowym w Świerku. Potem zajął się biznesem, w latach 1994-2015 prowadził sklep ze sprzętem turystycznym i alpinistycznym (ostatnio nazywa się Multan Extreme), w którym członkowie SW mają zniżki, restaurację (Bufetta, później Ceprownia), gdzie do dziś spotyka się grupa wcześniej urodzonych speleoklubowiczów, a także punkt fotograficzny Kodak Express.


Antek był mężem koleżanki klubowej Baśki Ptasiewicz, zmarłej w 2004 r., ojcem Joasi i dziadkiem trzech wnuków. Po śmierci Basi związał się z Iwoną (Chabrasią).


Zapamiętamy go jako niestrudzonego kompana imprez towarzyskich, wyjazdów górskich, rowerowych i rejsów żeglarskich.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 19 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w kościele św. Hieronima (Stara Miłosna), a po mszy świętej na cmentarzu przy ul. Gościniec 2.


Bardzo będzie nam Cię brakowało, Antoni!


Przyjaciele

 

Przeczytano 1090 razy

Podziel się

share on facebook share on linkedin share on twitter

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się