Autor:  Weronika 2019-07-19

Deszczowy, długi weekend w Tatrach

(0 głosów)

W dniach 20-23 czerwca 2019 roku odbył się wyjazd klubowy w Tatry. Tradycyjnie bazą wypadową została kwatera pani Krysi, która w tych dniach (długi weekend) miała istne oblężenie. Poza nami stawili się ludzie z Krakowa, Olkusza i Tarnowskich Gór. Pogoda nie rozpieszczała. Od rana padał rzęsisty deszcz grożący odwołaniem akcji. Po ponad godzinie deszcz ustał, co wzięliśmy za dobrą monetę i ruszyliśmy w góry. Czas pokazał, że o godzinę za wcześnie. Kiedy dotarliśmy do jaskini woda lała się po wszystkich jej pionach. Przemoczenie skutecznie obniżyło wszystkim morale. W wyniku czego akcja została skrócona i zakończyliśmy ją w „Wielkiej Sali”. W wyjściu brali udział: Anna, Sławomir, Konrad, Krzysztof, Paweł, Michał, Sylwester i ja Hubert, oraz Dominik z Januszem z TKTJ.

Następnego dnia, przy wciąż niepewnej pogodzie postanowiliśmy restować i doświadczyć innych rozrywek, a mianowicie kąpieli termalnych. Pierwszą z wybranych lokalizacji było miasteczko Liptovský Ján, gdzie można się kąpać w siarkowym źródle na wolnym powietrzu. Niestety rozczarowała nas jego niezbyt wysoka temperatura. Druga z lokalizacji, w miejscowości Kalameny, osiągała na mój dotyk prawie 30°C. Przy takiej temperaturze nie przeszkadzał nam nawet chwilowo padający deszcz. Po drodze jeszcze podziwialiśmy wodospad Lúčanský i zalew Orawski. W tym dniu z restu skorzystali: Anna, Iza, Sławomir, Konrad, Krzysztof, Paweł, Michał i ja Hubert, oraz Dominik z Januszem z TKTJ.

W sobotę już przy dobrej pogodzie odwiedziliśmy Jaskinię Marmurową. Padły oba dna. W akcji brali udział: Anna, Sławomir, Konrad, Krzysztof, Paweł, Michał, Rafał i ja Hubert. Integrowaliśmy się i bawiliśmy świetnie.

Autor: Hubert Kolasiński

Foto: Paweł Jarosz, Hubert Kolasiński

Ciężkie chmury

Przed jaskinią

Liptovsky Jan

Kąpielisko w Kalameny

W Jaskini Marmurowej

 

Przeczytano 1935 razy

Podziel się

share on facebook share on linkedin share on twitter

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się