Autorka:  2018-02-27

"Sposób na Afrykę" - spotkanie z Ryśkiem Czajkowskim

(0 głosów)

Tego spotkania nie możecie przegapić! 6 marca gościem Speleoklubu Warszawskiego będzie podróżnik, polarnik, członek The Explorers Club - Ryszard Czajkowski.

Pan Ryszard chciałby nam opowiedzieć przede wszystkim o Afryce, o której pisze:

Afryka zaskakuje nie tylko swą wielkością, ale i różnorodnością. Filmową wędrówkę chcę ograniczyć do małego jej fragmentu, do obszaru niewiele większego niż granice obecnego państwa Mali, do Afryki Zachodniej. Nie dalej niż odległość z Warszawy do Paryża, a różnice w architekturze, kulturze, pochodzeniu ludzi, są ogromne. Pomimo wpływów cywilizacji europejskiej i unifikacji, Afryka zachowuje swoje własne oblicze. Zachowuje swą odrębną kulturę, związaną z innym sposobem myślenia, innymi życiowymi motywacjami. Spotkałem zjawiska, których już się nie spodziewałem. Chcę pokazać, jak mieszkańcy tego zakątka świata realizują swój "sposób na Afrykę", na życie w Afryce.

Mamy również nadzieję, że uda nam się namówić Pana Ryszarda na opowieści o działalności jaskiniowej w Speleoklubie Warszawskim, a także o pierwszym polskim nurkowaniu w wodach antarktycznych w 1964r.

Warto wspomnieć, że w latach 1976 - 1978 Pan Ryszard był uczestnikiem dwóch pierwszych polskich wypraw naukowych na Antarktydę i współbudowniczym stacji antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Z wykształcenia geofizyk - jako pierwszy w Polsce zastosował radar do badań geofizycznych. Więcej informacji o tym niezwykłym człowieku znajdziecie na Wikipedii :).

Zapraszamy!

fot. Uskok w kraju Dogonów

fot. Góry Siemen (Etiopia 4400 m npm.)

Przeczytano 1456 razy

Podziel się

share on facebook share on linkedin share on twitter
Joanna Magdalińska

Nieuleczalna kociara, miłośniczka aktywnego wypoczynku, nałogowa degustatorka tanich win, kolekcjonerka skał radioaktywnych... Zapytaj co myślę, a z pewnością odpowiem Ci z gracją i szczerością Małej Mi z Muminków;)

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się