Autorka:  2017-08-22

Polish Caving 2013-2017

(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy do lektury nowych anglojęzycznych „Jaskiń”. Link znajdziecie tutaj:

Polish-Caving-2013-2017.pdf

Jest to wydanie specjalne przygotowane na 17. Międzynarodowy Kongres Speleologiczny, który odbył się w Penrith, nieopodal Sydney (Australia), w dniach 23 – 29.07.2017. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie pza.org.pl w imprezie wzięło udział ponad 450 speleologów oraz grotołazów z 46 krajów. Tematyka prelekcji obejmowała m.in. geomorfologię i hydrologię krasu, życie w jaskiniach, odtwarzanie historii klimatu na podstawie analizy osadów i nacieków, paleontologię i archeologię prowadzoną w jaskiniach, mierzenie i sporządzanie planów jaskiń, ratownictwo jaskiniowe, ochronę jaskiń, historię speleologii i wyprawy eksploracyjne. Jak donosi Mateusz Golicz nie obyło się bez wycieczek terenowych i pokazów filmów. W namiocie wystawowym można było podziwiać prace nadesłane na konkurs fotograficzny i kartograficzny, nabyć sprzęt, książki o jaskiniach i speleo-akcesoria.

Kongresy Międzynarodowej Unii Speleologii obywają się co cztery lata, naprzemiennie w różnych cześciach świata. Poprzedni kongres – w 2013 roku – miał miejsce w Brnie (Czechy), zaś następny odbędzie się latem 2021 w Lyonie (Francja).

 

Przeczytano 1387 razy

Podziel się

share on facebook share on linkedin share on twitter
Joanna Magdalińska

Nieuleczalna kociara, miłośniczka aktywnego wypoczynku, nałogowa degustatorka tanich win, kolekcjonerka skał radioaktywnych... Zapytaj co myślę, a z pewnością odpowiem Ci z gracją i szczerością Małej Mi z Muminków;)

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się