Przemek Głębocki

Przemek Głębocki

19 września 2015 roku reprezentacja Speleoklubu Warszawskiego w składzie Joanna Wolańska, Dorota Zakrzewska, Anna Kalińska (vel "Atomówki"), zdobyła 7 miejsce na 8 startujących drużyn podczas XV Zawodów w Ratownictwie Wysokościowym o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Staży Pożarnej m. st. Warszawy. Drużynę w tydzień przygotował i prowadził w trakcie zawodów Marcin Gala. Organizatorem zawodów była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 w Warszawie. GRATULUJĘ!

Kurs Taternictwa Jaskiniowego to wieloetapowe szkolenie prowadzące do uzyskania Kart Taternika Jaskiniowego.

Karta uprawnia do działalności w jaskiniach na terenie TPN. Cały kurs trwa około roku, a etap wstępny jest niezbędną przepustką do dalszych części w Tatrach.

sobota, 18 październik 2014 00:00

Członkostwo

Członkiem Speloklubu Warszawskiego może zostać każda osoba pragnąca uczestniczyć w życiu klubu i zobowiązująca się do przestrzegania Statutu Klubu.

 Członkowie Speleoklubu Warszawskiego dzielą się na:

- członków uczestników

- członków zwyczajnych

- członków honorowych

Członkiem uczestnikiem SW może zostać każda osoba, która przedłoży deklarację członkowską i będzie miała rekomendację dwóch członków zwyczajnych klubu. Godność członka uczestnika przyznaje zarząd klubu na wniosek zainteresowanego.

Godność członka zwyczajnego SW przyznaje zarząd klubu. Jest to tytuł uznaniowy przyznawany członkom uczestnikom biorącym aktywny udział w działalności klubu. Widomym znakiem posiadania członkostwa zwyczajnego klubu jest otrzymanie numerowanego znaczka (od czerwca 2005 roku przyznano 317 takich znaczków).

Godność członka honorowego SW za szczególe zasługi dla klubu nadaje Walne Zebranie Speleoklubu Warszawskiego na wniosek zarządu Klubu.

Członkowie Speleoklubu Warszawskiego są zobowiązani do opłacania składki członkowskiej. Z opłaty tej zwolnieni są członkowie honorowi SW.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE:

Opłata wpisowa wynosi 10 PLN. Roczna składka członkowska SW wynosi 100 PLN.

W przypadku jednorazowej wpłaty do 30 stycznia przysługuje 10% zniżki (czyli 90 PLN) - dotyczy opłaty składki wnoszonej za rok z góry.

Wszyscy nowi członkowie zobowiązani są do wniesienia pierwszej opłaty za cały rok - od miesiąca przyjęcia do klubu do miesiąca poprzedzającego kolejnego roku.

Dla członków będących w klubie dłużej niż rok, mających trudność z jednorazową opłatą składki rocznej istnieje możliwość płacenia kwartalnego - wysokość składki wynosi 25zł za kwartał.

(Podstawa: Uchwała nr 1 Walnego Zebrania z 14 czerwca 2011.)

 

Prosimy dokonywać wpłaty na konto klubowe (z dopiskiem za jaki okres):

Speleoklub Warszawski Stowarzyszenie

03 2130 0004 2001 0387 9905 0001

ul. Burgaska 1/11, 02-758 Warszawa

 

JAK PRZYSTĄPIĆ:

Wydrukuj deklarację członkowską (Strefa klubowicza > Dokumenty do pobrania), wypełnij i znajdź dwóch członków zwyczajnych, którzy będą rekomendować Twoje przyjęcie do klubu. Dokonaj wpłaty wpisowego i składek. Deklarację przekaż Sekretarzowi Zarządu. Na najbliższym spotkaniu Zarząd zagłosuje w sprawie Twojego przyjęcia.

Jeżeli nie możesz przekazać deklaracji osobiście wypełnij ją i wyślij skan do Sekretarza Zarządu.

 

piątek, 17 październik 2014 00:00

Władze Klubu

Walne Zebranie jest najwyższą władzą stowarzyszenia (§ 10, pkt 1 statutu Speleoklubu Warszawskiego Stowarzyszenia)

Walne Zebranie jest zwoływane przez Zarząd Stowarzyszenia SW raz w roku dla przyjęcia sprawozdania Zarządu oraz raz na dwa lata dla dokonania wyboru władz stowarzyszenia i ustalenia kierunków działania na okres kadencji (§ 10, pkt 2 statutu Speleoklubu Warszawskiego Stowarzyszenia)

 

Zarząd Stowarzyszenia SW:

Jan Dudziec - prezes

Piotr Chrzanowski- wiceprezes

Magdalena Głowacka - skarbnik

Izabela Pałygiewicz - szef szkolenia

Joanna Magdalińska - sekretarz

Mariusz Mejza - magazynier

Anna Kalińska - członek zarządu

 

Komisja Rewizyjna:

Magdalena Motylińska

Igor Podobiński

Joanna Wolańska

 

Sąd Koleżeński:

Izabela Luty

Beata Michalak

Joanna Szymańska

piątek, 17 październik 2014 00:00

O Speleoklubie Warszawskim

Speleoklub Warszawski powstał w 1954 jako Podsekcja Taternictwa Jaskiniowego przy Sekcji Taternictwa Oddziału Warszawskiego PTTK (nazywanej Warszawską Sekcją Taternictwa Jaskiniowego).
W 1957 roku klub zmienia nazwę na Speleoklub Warszawski PTTK. Od 1992 roku po wystąpieniu ze struktur PTTK klub otrzymuje osobowość prawną i nazwę Speleoklub Warszawski Stowarzyszenie.

Speleoklub Warszawski jest klubem prowadzącym szeroko rozumianą działalność speleologiczną poprzez aktywność: eksploracyjną, naukową, wyczynową, szkoleniową i popularyzatorską.

Upowszechniamy wiedzę o jaskiniach i terenach jaskiniowych, górach i alpinizmie. Propagujemy fachowość i kulturę uprawiania turystyki oraz zasady ochrony środowiska naturalnego. Jako klub afiliowany do Komisji Działalności Podwodnej PTTK organizujemy szkolenia płetwonurków zgodnie z polskimi przepisami państwowymi, międzynarodowymi standardami i zasadami bezpieczeństwa CMAS. Absolwenci naszych kursów nurkowych otrzymują międzynarodowe certyfikaty wyszkolenia KDP/CMAS, uznawane w bazach i klubach nurkowych całego świata.

Choć jesteśmy klubem przede wszystkim jaskiniowym, to nasi członkowie zajmują się wieloma innymi formami aktywności górskiej, przygodowej, sportami przestrzennymi i ekstremalnymi.

Organami informacyjnymi klubu są internetowa strona www i aperiodyczny biuletyn informacyjny „Wiercica”.

 

W 2004 roku Klub obchodził Jubileusz 50-lecia.

Więcej o historii Speleoklubu Warszawskiego w artykule Izy Luty pt.: Trochę Historii".

 

niedziela, 14 wrzesień 2014 00:00

Kurs Taternictwa Jaskiniowego

Speleoklub Warszawski zaprasza na jesienną edycję kursu taternictwa jaskiniowego dla początkujących!

Spotkanie informacyjne odbędzie się 25 września o godzinie 19 w naszym lokalu przy ul. Chełmskiej 50 lok. 80 (parter, wejście od podwórka). Na spotkaniu dowiecie się jak zostać taternikiem jaskiniowym w czterech etapach.

Zajęcia praktyczne pierwszego etapu odbędą się w dniach: 4-5, 11-12 oraz 18-19 października 2014 na terenie Warszawy.

Zapraszamy!
Jeśli chcielibyście o coś zapytać piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się