Autor:  2015-02-12

Wesoła Warszawka

(4 głosów)

W miniony weekend, 7-8 Luty 2015 wybraliśmy się w Tatry w składzie: Anna Kalińska, Beata Michalak, Magdalena Parzych, Piotr Chrzanowski (Kiero ;-)), Bartosz Gołębiowski i Michał Goliasz.
Celem wyjazdu była akcja w Wielkiej Śnieżnej, zwiedzenie Partii Animatorów, wymiana części najbardziej sfatygowanych lin na drodze do sali Wesoła Warszawka oraz wyniesienie sprzętu pozostawionego w jaskini w styczniu.

Podczas akcji:
- Wykonaliśmy wymianę dwóch odcinków przetartych i mocno sfatygowanych lin. Wynieśliśmy z jaskini zdjęte liny i kilka zardzewiałych mailonów, które również wymieniliśmy.
- Wynieśliśmy z jaskinia cały sprzęt pozostawiony w styczniu poza jedną liną (na rurę i lodospad), która z powodu wmarznięcia w śnieg w rurze, została zwinięta i zdeponowana nad lodospadem (uwaga: karabinki na lodospad zostały wyniesione z jaskinie).
- Betce udało się zwiedzić górne partie Sali Wesoła Warszawka.
- Policzyliśmy dokładnie wszystkie punkty na trasie od 2 Płytowca do sali Wesoła Warszawka.

Nie obyło się bez dokopywania się do otworu przez kilkumetrową warstwę śniegu, ciężkiego wyjścia wyślizganą ciasną rurą chwilami bez asekuracji liny, przygód mrożących krew w żyłach, oraz najważniejszego... lepienia bałwana ;-)
Ale o tym w dłuższej relacji wkrótce...

Przeczytano 2276 razy

Podziel się

share on facebook share on linkedin share on twitter

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się