Autorka:  2016-08-28

Klubowy kurs wspinaczkowy

(3 głosów)

Za nami kolejny klubowy kurs wspinaczkowy. W dniach 23-28.07.2016 r. szkoliliśmy się w skałach Jury w oparciu o bazę w Rzędkowicach.


Z pierwotnego składu przed wyjazdem wypadł kontuzjowany Szymon, a Piotrek B. nieoczekiwanie musiał skrócić swój udział do 4. dni. Wspinaliśmy się więc w składzie: Staszek i dwóch Piotrków, a po wyjeździe Piotrka B. dołączył do nas Marcin z ostatniego kursu.

Dobra pogoda i zaangażowanie pozwoliło nam na zrealizowanie większości założeń. Wspinaliśmy się na prawie 50 drogach wspinaczkowych w Rzędkowicach, Podlesicach, Mirowie i na skale Apteka. Poza krótkimi liniami szkoleniowymi padły też długie klasyki rejonu w tym drogi wielowyciągowe. Posmakowaliśmy też asekuracji liną podwójną.

Tak jak na poprzednim kursie swoje praktyki instruktorskie odbywał Radek Szymański wcielając się w rolę instruktora jak i kursanta.

Wartym odnotowania było pojawienie się w tym roku owocników purchawki olbrzymiej. Te najciekawsze znaleźliśmy w Rzędkowicach pomiędzy Lechworem a Turnią Cyklopa. Najbardziej okazały miał wielkość piłki do koszykówki.

Krzysiek Recielski

 

Przeczytano 3490 razy

Podziel się

share on facebook share on linkedin share on twitter
Iza Pałygiewicz

Mistrzyni w zdobywaniu jaskiniowych siniaków :-)

 

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się