Autorka:  2015-12-09

Speleokonfrontacje 2015

(1 głos)

W dniach 21-22 listopada 2015r. w Zajeździe Jurajskim w Podlesicach odbyła się kolejna, 20-ta już edycja największego w Polsce przeglądu działalności jaskiniowej czyli tzw. "Speleokonfrontacje". Speleoklub Warszawski reprezentowało liczne grono grotołazów (młodych i młodszych, a niektórych nawet pięknych), co potwierdza załączony obrazek.

 

 

Część oficjalną imprezy zdominowały filmy o kanioningu, które były fantastyczne zarówno pod względem montażu jak i zaprezentowanych krajobrazów. Jednakże piękne panoramy okraszone słońcem i spektakularnymi zjazdami to sceneria niegodna lubującego się w ciemności grotołaza (czyli mnie), więc oglądałam je z rosnącym przerażeniem (gdzie cierpienie i umartwianie się w mroku i błocie ja się pytam?). Na szczęście Grzegorz Badurski (SDG) ujawnił mroczną prawdę o tej dziedzinie sportu w Całej prawdzie o kanioningu, zgarniając tegoroczną nagrodę Jury i drugą nagrodę publiczności. Swoją drogą tak właśnie przeczuwałam, że w kanioningu musi być jakiś haczyk, bo coś za ładnie to wyglądało – mniej więcej jak w pierwszych scenach horroru, w którym pod koniec giną wszyscy bohaterowie (Ci na filmie zdaje się, że przeżyli).

Drugie w ocenie Jury (ale pierwsze wg publiczności) miejsce zajął film Arkadiusza Brzozy (WKTJ) Pod Podszewką Tatr. Przyznaję, że to był faworyt SW razem z Szukając połączenia - Leoganger Steinberge 2015 Jacka Dajda (KKTJ), który otrzymał trzecią nagrodę Jury. Nagrodę publiczności zdobył również świetny film Marcina Furtaka i Zenona Kondratowicza (Speleoklub "Bobry" Żagań) pt. Zacisk. „Bobry” to umieją się umartwiać! Prawdziwi mistrzowie cierpienia, zacisków i trafnych aluzji ;). Dodatkowo wyróżniono: Od Koralowej do Voroniej czyli 50 lat pod ziemią Kazimierza Szycha (ST) i Göll'2015 Damiana Szołtysika (Rudzki Klub Grotołazów "Nocek"). Ja osobiście polecam jeszcze film Meduza 2015 Pawła Ruda oraz Stary człowiek i może Beata Michała Ganszera. 

Speleokonfrontacje to również kiermasz sprzętu, akcesoriów i literatury górskiej. Nie obyło się zatem bez zakupów sprzętowych, które przebiegały w atmosferze dzikich targów o jak najniższą cenę (razem z Mariuszem pozdrawiamy kolegę od szelek do crolla ;)). Witajcie nowa szpejarko, szelki i Podręczniku Grotołaza (może w końcu się dowiem o co w ogóle chodzi).

Po części oficjalnej imprezy nie zabrakło elementów rozrywkowych – koncertu zespołu "Chałos", tradycyjnych kiełbasek z grilla i tańców. Mistrzem parkietu z ramienia SW został Mirek Machulak, który przez wiele godzin dzielnie polerował klepkę. Nie zabrakło również innych mistrzyń i mistrzów imprezowania - kto był ten wie czym grozi wpuszczenie na parkiet tak licznego grona członków naszego klubu. 

 

A na koniec specjalne podziękowania dla Speleoklubu Dąbrowa Górnicza za koszulkę sportową damską w kolorze fluofuksja! Nawet nie wiecie coście uczynili (w Lesie Kabackim nie ma już dzików – wszystkie zwiały na mój widok ;)).

I podziękowanie dla dziewczynek za wylosowanie nagród – poignee, śpiwór i kubek termiczny to naprawdę niezły wynik, jak na jeden wyjazd. Dobrze mieć swojego człowieka w Lotku ;)

Asia-paskuda

Przeczytano 2816 razy

Podziel się

share on facebook share on linkedin share on twitter
Joanna Magdalińska

Nieuleczalna kociara, miłośniczka aktywnego wypoczynku, nałogowa degustatorka tanich win, kolekcjonerka skał radioaktywnych... Zapytaj co myślę, a z pewnością odpowiem Ci z gracją i szczerością Małej Mi z Muminków;)

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się