Speleoklub Warszawski

KalendariumAktualności

 • Wspomnienie o Krystynie Rapackiej Wspomnienie o Krystynie Rapackiej 06 Lis 2019

  KRYSTYNA RAPACKA JANKOWSKA „ŚMIESZKA”

  18.01.1944-04.11.2019

  Członek zwyczajny Speleoklubu Warszawskiego, numer znaczka 50.

  Czytaj dalej...
 • Speleosylwester w stylu lat 90-tych Speleosylwester w stylu lat 90-tych 16 Paź 2019

  Drodzy Klubowicze, Kursanci i Sympatycy SW

  Rozpoczynamy zapisy na jedynego w swoim rodzaju Speleosylwestra! W tym roku zapraszamy na szaloną imprezę w stylu lat 90-tych :)

  Czytaj dalej...
 • Jubileusz SW - podsumowanie Jubileusz SW - podsumowanie 03 Paź 2019

  W dniach 27-29 września spotkaliśmy się w Dużej Willi w Złotym Potoku, żeby wspólnie uczcić 65-lecie klubu. W spotkaniu wzięło udziało ponad 60 osób: od najstarszych członków klubu po świeżo upieczonych kursantów. Dziękujemy Wam wszystkim za wspólną zabawę, bo wiemy, że nasz klub to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą.

  Czytaj dalej...

Relacje

 • Weekend z Zamarłą Weekend z Zamarłą
  Autor:
  07 Lis 2019

  Na ten wrześniowy weekend (14-15.09) meteorolodzy zapowiadali dobrą pogodę. Z tego też powodu Krzysztof Gajewski zaproponował mi wyjazd w Tatry na wspólne wspinanie. W piątek po pracy ruszyliśmy, żeby dotrzeć do doliny 5 Stawów późnym wieczorem. Z pięknej pogody chciało skorzystać także wiele innych osób, tak więc schronisko "pękało w szwach". Zajęte były wszystkie miejsca, a ludzie spali na "glebie" w korytarzach, w toaletach, pod stołami i na zewnątrz schroniska. Krzysiek stwierdził, że im dalej od drzwi w głąb schroniska, tym większy potencjał na miejsce na podłodze. I rzeczywiście znalazło się miejsce w przechodnim pokoju. Nie było bez wad, bo kto chciał przejść, np. do toalety, powodował konieczność obrócenia się z karimatą, żeby umożliwić przejście.

  Czytaj dalej...
 • Zaduszki Zaduszki
  Autor:
  06 Lis 2019

  W nastroju świątecznym (Wszystkich Świętych i Zaduszki) 3 listopada odwiedziliśmy na Powązkach groby naszych zmarłych speleoklubowiczów oraz przyjaciół Klubu. Zapłonęły znicze ze znaczkami klubowymi. Wspomnieniom, bynajmniej nie smutnym, nie było końca, a snuliśmy je również o tych, którzy spoczywają na innych cmentarzach lub gdzieś w górach. 

  Czytaj dalej...
 • 53. Sympozjum Speleologiczne 53. Sympozjum Speleologiczne
  Autor:
  06 Lis 2019

  W dniach 10-13.10.2019r. odbyło się w Pieninach 53. Sympozjum Speleologiczne zorganizowane przez Sekcję Speleologiczną Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika. Podczas sesji terenowych zwiedzano m.in. Jaskinię w Dziurowej Skale, chronione słynne Banie w Jarmucie (poszukiwano tam w XVIII w. srebra i złota, aktualnie jest to drugie zimowisko nietoperzy w polskiej części Pienin), chronioną największą jaskinię Pienin – Aksamitkę, położoną w Skałach Haligovieckich (stanowisko chiropterologiczne i archeologiczne), profile archeologiczne w Jaskini w Obłazowej (był z nami słynny bumerang, dokładniej jego wierna kopia), piwnice we Frydmanie z naciekami o ciekawej genezie oraz liczne jaskinie Wąwozu Homole.

  Czytaj dalej...

Współpracujemy z:

 

 

Jesteśmy członkiem PZA 
Współpracujemy z e-przemek.pl
 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł na ciekawą wyprawę, projekt?

Chciałbyś poznać wyjątkowych i wyjątkowo dzielnych ludzi?

Chciałbyś spróbować swoich sił w poruszaniu się po górach i jaskiniach?

skontaktuj się